Armáda ČR nakoupí munici za 750 mil. Kč

Munice - střelivo - náboje

Česká armáda nakoupí munici pro pistole, pušky, Pandury, vrtulníky a letadla L-159 celkem za 750 mil. Kč v letošním a příštím roce. Nákup včera schválila vláda včetně dalších 1,1 mld. Kč na servis vrtulníkového letectva.

„Nyní nejde o nic menšího než o klíčové schopnosti armády. Proto děláme vše pro to, abychom včas a v nezbytném rozsahu zásoby těch nejvíce potřebných druhů munice průběžně doplňovali. Zároveň u této zakázky chceme zúročit možnosti spolupráce se spojenci, kteří obdobnou munici rovněž pořizují. To může mít významný ekonomický efekt,“ uvedl Martin Stropnický (ANO), ministr obrany.

Nákup munice bude zprostředkovávat zásobovací agentura NATO. Tento způsob nákupu již armáda v minulosti využila. „Ceny byly v některých případech až o desítky procent nižší,“ sdělil Jan Pejšek, tiskový mluvčí ministerstva obrany. Kritici ale upozorňují, že tímto způsobem nákupu stát přichází o daň z přidané hodnoty (DPH), čímž se ve finále nákup může prodražit.

Armáda si ale stěžuje na nedostatek munice přibližně za 5,6 mld. Kč. Jedná se nejen o munici pro výcvik, ale také v armádních zásobách.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Polsko modernizuje armádu. Nakoupilo rakety JASSM za 250 mil. USD | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..