Zemřel William Barron Hilton. Bylo mu 91 let a 97 % majetku odkázal nadaci

William Barron Hilton
Zdroj: Wikipedia.org

Ve čtvrtek ve věku 91 let zemřel William Barron Hilton, syn zakladatele hotelového řetězce Hilton. Zanechal po sobě 8 dětí a 15 vnoučat. Naprostou většinu jeho pozůstalosti zdědí nadace, kterou založil se svým otcem Conradem Hiltonem.

Nadace Barona a Conrada Hiltonových se zabývá pomocí bezdomovcům, lidem postiženým přírodními katastrofami a v rozvojovém světě pomáhá zajistit přístup k pitné vodě a hygienickým zařízením. Jmění nadace se po vypořádání dědictví může zvýšit ze současných 2,9 mld. USD na 6,3 mld. USD.

William Barron Hilton začal působit v rodinné firmě v 50. letech minulého století a v jejím čele stál 30 let. Hotelový řetězec Hilton dostal na špičku hotelového průmyslu. Řetězec provozuje tisíce hotelů po celém světě.

Společnost Hilton Worldwide obchodovaná na burze má tržní kapitalizaci téměř 27,4 mld. USD při pátečním uzavíracím kurzu 95,22 USD/akcii. Cena akcií za poslední rok vzrostla o 18,79 %. Společnost ale nevyplácí pravidelné dividendy. Naposledy uvolnila akcionářům 60 centů na akcii v roce 2017, což byla nejvyšší dividenda za poslední roky. V roce 2016 akcionáři obdrželi 28 centů a o rok dříve jen 14 centů.

Zdroj: iDNES.cz, Hilton.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..