Žebříček nejbohatších lidí světa ovládl Bill Gates. Mezi Čechy je 6 miliardářů

Kufr peněz - peníze - USD
Zdroj: sxc.hu

Žebříček nejbohatších lidí světa i v roce 2017 ovládá miliardář a zakladatel firmy Microsoft Bill Gates. Mezi lidmi disponujícími alespoň 1 mld. USD je i šestice Čechů – Petr Kellner, Andrej Babiš, Radovan Vítek, Karel Komárek, Pavel Tykač a nováček Daniel Křetínský.

„Rychle rostoucí ceny akcií, vyšší ceny komodit a dobrá podnikatelská rozhodnutí pomohly vytvořit rekordní hodnoty v našem žebříčku,“ uvedly k výsledkům Luisa Kroll a Kerry Dolan, editorky seznamu nejbohatších lidí z vydavatelství Forbes Media.

Nejbohatším člověkem světa je i nadále Bill Gates (86 mld. USD). Následuje ho Věštec z Omahy Warren Buffett (75,6 mld. USD) a zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos (72,8 mld. USD).

Mezi Čechy je nejbohatším stále s velkým odstupem Petr Kellner (12,2 mld. USD, 105. nejbohatší člověk světa). Dvojkou zůstává Andrej Babiš (3,4 mld. USD, 564.), který jen o 100 mil. USD nedosáhl na majetek nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oba muži navíc vložili své jmění do svěřenského fondu či trustu, zůstávají nicméně příjemci benefitů z majetku.

Dalšími tradičními českými miliardáři jsou Radovan Vítek (2,4 mld. USD, 867.), Karel Komárek (2,2 mld. USD, 939.) a Pavel Tykač (2 mld. USD, 1567.). Pětici miliardářů v Česku rozšířil Daniel Křetínský (2 mld. USD, 1 030.).

Zdroj: Forbes.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..