Zdeněk Bakala a NWR získali obří dluh. OKD musí zaplatit 24,5 mld. Kč

OKD - těžba uhlí
Zdroj: OKD.cz

Zdeněk Bakala a NWR z rozhodnutí správce konkursní podstaty OKD Lee Loudy mají zaplatit 24,5 mld. Kč. Pohledávka OKD vznikla dle konkursního správce neoprávněným rozdělením zisku z let 2006 až 2011.

Insolvenční správce Lee Louda zapsal pohledávku do soupisu majetku OKD. Přesto její vymožení bude problematické. „Vzhledem k charakteru dané pohledávky lze očekávat zdlouhavé a náročné jak dokládání oprávněnosti vzniku pohledávky, tak její případné vymáhání,“ uvádí znalecký posudek A-Consult plus u obdobné pohledávky.

„Budeme ji vymáhat jak při reorganizaci, tak při případném konkurzu,“ nevzdává se Lee Louda. Hodnota pohledávky je ale nejistá navzdory nominální výši 24,5 mld. Kč.

„Nemohu se vyjadřovat ke konkrétní pohledávce OKD. Obecně ale platí, že hodnotu majetku dlužníka ovlivní to, jak úspěšný bude insolvenční správce při vymáhání pohledávky nebo jejím prodeji,“ soudí Michal Žižlavský, předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců, a dodává: „Správce může prodat pohledávku také v rámci prodeje celého podniku. Pak se to promítá do ceny celého podniku.“

Zdroj: E15.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..