Zdeněk Bakala koupil OKD pod cenou. Revizní posudek doputoval k soudu

Důl Paskov - OKD
Zdroj: OKD.cz

Původní posudek, který vypracoval Rudolf Doucha ze společnosti Vox Consult, ocenil 46% balík akcií OKD na 2,08 mld. Kč, nesplňuje náležitosti znaleckého posudku. Stát na jeho základě přišel o desítky miliard korun.

„Znalecký posudek Vox obsahuje řadu pochybení a nedostatků. Nesplňuje požadavky na základní náležitosti znaleckého posudku. Porušuje i ty nejzákladnější zásady pro ocenění,“ uvádí revizní posudek Azet Konzult.

Do původního znaleckého posudku nebylo zahrnuto 23 dceřiných společností OKD a další majetek. „Samostatně se měl ocenit i neprovozní majetek obsažený ve VOJ – Správa majetku, který kromě bytového fondu zahrnoval i další objekty bydlení a rekreační objekty, ubytovny Permon a Paskov ve Frýdku-Místku, luxusní vilu a zámek Sobotín, nemocnici a polikliniku, nepotřebné administrativní objekty, garáže, jiné stavby a řadu nepotřebných pozemků,“ vyčítá revizní posudek.

Balík akcií koupila v roce 2004 společnost Karbon Invest, kterou následně ovládl Zdeněk Bakala.

Obvodní soud pro Prahu 2 aktuálně soudí znalce Rudolfa Douchu a někdejší manažery Fondu národního majetku Pavla Kutu a Jana Šturka. Premiér Bohuslav Sobotka stojí před soudem jako svědek, neboť v době privatizace OKD o prodeji rozhodoval z pozice ministra financí.

Zdroj: Lidovky.cz 

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..