Těžký prachy za stadion. Pelta chce od Sobotky miliardy

Lavičky fotbalového stadionu

Tři miliardy pro třicet tisíc diváků. To je čátka, kterou chce Miroslav Pelta po Bohuslavu Sobotkovi na stavbu národního stadionu. Ve fotbale se hold točí těžký prachy.

Šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta nechce hned tak ledajaký stadion. Za pár let chce pořádat fotbalové Euro 2020 a k tomu se chce pěkně předvést. Stadion ale nepostaví ani za vlastní prachy ani za peníze svazu. Chce použít peníze daňových poplatníků – a pumpnout státní kasu.

Peníze od Bohuslava Sobotky potřebuje Pelta promptně. Do 25. dobna musí poslat přihlášku k pořádání Eura 2020 a v ní musí uvést, jaký stadion a za kolik bude stavět. Od vlády chce „pouhých“ 2,5 mld. Kč, další půlmiliardu prý doplatí svaz. O kolik ale stoupnou náklady v průběhu stavby, se zdroje nezmiňují.

Se stavbou stadionu za 3 mld. Kč je o to víc škoda, že se vláda připojila k fiskálnímu paktu jen napůl. Na druhou stranu díky tomu nejspíš vyroste na Strahově obří stadion, který se při současné návštěvnosti fotbalových zápasů zřejmě zaplní jen jednou…

Zdroj: iHNed.cz

1 Trackback / Pingback

  1. Fotbal v Česku si přilepší. Od sponzorů a za práva přiteče 210 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..