Společnost Lucara Diamond našla 2. největší diamant v historii. Váží 1 111 karátů

Lucara Diamond - 1 111 karátový diamant
Zdroj: Lucara Diamond

Spolenost Lucara Diamond vytěžila v Botswaně druhý největší diamant nalezený v historii a největší za posledních více než 100 let. Diamant bez jakýchkoli příměsí typu IIa má rozměry 65 x 56 x 40 mm a váží 1 111 karátů. Lucara Diamond nalezla i další dva gigantické diamanty.

„Jedná se o významný nález, kámen vážící více než tisíc karátů se nenašel déle než sto let,“ uvedl William Lamb, ředitel Lucara Diamond. „V současné době je skoro nemožné odhadnout cenu drahokamu takových rozměrů,“ doplnil Edvard Sterck, analytik BMO Capital Markets.

Další dva nalezené gigantické diamanty jsou menší a váží 813 a 374 karátů. Diamanty budou prodány v Botswaně, přičemž kupec je rozřezá a vybrousí. Koncový zákazník si na finální produkt musí počkat – až několik let. „Kupujícím bude pravděpodobně velmi zapálený sběratel diamantů, protože vlastnit takový drahokam, který není součástí královské sbírky, je velmi prestižní,“ předpokládá Martin Potts, analytik společnosti FinnCap.

Historicky největší diamant Cullinan vážil 3 106 karátů a byl rozřezán na 9 kusů. Dva největší Velká hvězda Afriky a Menší hvězda Afriky jsou v britských korunovačních klenotech. Nalezen byl v roce 1905 u města Pretoria v Jihoafrické Republice.

Zdroj: iDNES.cz

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Diamant století se prodraží. Nebude levnější než 60 mil. USD | TěžkýPrachy.cz
  2. Nejdražší vydražený diamant: Růžový Pink Star stojí 1,599 mld. Kč - TěžkýPrachy.cz
  3. Pastorův diamant jde do dražby. Cena může přesáhnout 200 mil. Kč - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..