Sankce vůči Rusku zostřily. Dopadnou ale i na EU a USA

Ruské rubly - RUB

Evropská unie dnes zveřejnila seznam firem a osob, které se dostaly na černou listinu Evropské unie v souvislosti s ruskou podporou ukrajinských separatistů. Na seznamu jsou nově tři společnosti a osm osob blízkých Vladimíru Putinovi. Ten vyhrožuje, že se sankce obrátí proti Evropské unii a USA.

Nově doplněnými firmami na seznamu embargovaných společností Evropskou unií je Ruská národní komerční banka, která těžila nejvíce z převzetí bankovního trhu po anexi Krymu, zbrojařský koncern Almaz-Antej a letecká společnost Dobroljot – dceřiná společnost Aeroflotu, která provozuje letecké linky na Krym.

„Zdá se, že Evropská unie je ochotna přistoupit na vážné ekonomické důsledky kvůli realizaci pochybných geopolitických plánů, a přitom ne vlastních,“ reagovala ruská diplomaci s tím, že Evropská unie jde pouze ve šlépějích Spojených států. V důsledku rozšíření sankcí vůči Rusku již Rusko s odvoláním na nedostatečnou kvalitu odmítlo některé polské potraviny.

Zpřísnění sankcí je reakcí na sestřelení malajského letounu Boeing, při němž zahynulo 289 lidí. Zároveň Spojené státy zveřejnily satelitní snímky, které dokazují dělostřeleckou podporu separatistů z území Ruska.

Zdroj: iHNed.cz

1 trackback / pingback

  1. Sankce EU se dotknou 5 ruských bank. Je mezi nimi i Sberbank | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..