Ruský bojovník s korupcí Dmitrij Zacharčenko zatčen. Policie u něj našla 125 mil. USD v hotovosti

Ruský rubl (RUB) - peníze, bankovky
Zdroj: sxc.hu

Ruská policie minulý týden zatkla vysoce postaveného policistu v odboru pro boj s korupcí v bankovním sektoru. Našla u něj 125 mil. USD v hotovosti a na účtu jeho otce 300 mil. EUR.

Původ peněz zatím není známý a ani zatčený Dmitrij Zacharčenko pravděpodobně nepromluví. Spekuluje se o „vyvedených“ prostředcích ze zkrachovalé NOTA Bank, ovšem takové prostředky by z ní vytunelovat ani nešlo. Po jejím bankrotu se v účetnictví našly chybějící prostředky v objemu 300 mil. USD. Je proto možné, že se jedná o propírané peníze i z dalších akcí.

Agentura Rosbalt spekuluje, že se mohlo jednat o peníze „struktur blízkým bývalému vedení ruské železnice“. V jejím čele až do loňska stál Vladimir Jakunin, který se nyní mimo jiné s Milošem Zemanem a Václavem Klausem věnuje projektu Dialog civilizací.

Dmitrij Stěšin z deníku Komsomolskaja pravda zveřejnil teorii, že se mělo jednat o peníze na financování převratu v Rusku. Důkazem pro tuto spekulaci má být originální balení amerických dolarových bankovek.

Dmitrij Zacharčenko popírá, že se peníze našly v jeho bytě. Prý se jedná o byt jeho sestry, ve kterém nikdy ani nebyl. Další peníze, které se nešly v jeho autě, prý patří jeho známému.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..