Rok si dopisoval s úvěrovou společností. Ta mu vrátila 150 tis. Kč

Ruka s perem

Trvat na svých právech se vyplatí. Pan J. J. se po ročním dopisování s úvěrovou společností dočkal vrácení úroků, poplatku za sjednání úvěru i slevy z kupní ceny. Celkem dostal 150 tis. Kč.

Pan J. J. si vzal úvěr na automobil u Home Credit. Auto po slevě stálo 200 tis. Kč a s náklady na poskytnutí úvěru o 90 tis. Kč více. Když chtěl úvěr předčasně splatit, vykalkulovala úvěrová společnost částku 312 tis. Kč. Pan J. J. kalkulaci reklamoval a zaplatil jen 193 tis. Kč. „Home Credit však trval i na zaplacení zbytku, takže jsem si u té banky vzal další úvěr na 128 tisíc. A doufal, že ty peníze později získám zpět,“ uvádí J. J.

Home Credit přitom špatně spočítal roční procentní sazbu nákladů (RPSN). V takovém případě má klient nárok na úrokovou sazbu ve výši diskontní sazby České národní banky (ČNB), která aktuálně činí 0,25 %.

Společnost panu J. J. nejprve vrátila vrácenou slevu ve výši 36 tis. Kč. Když předal záležitost finančnímu arbitru, Home Credit přidal dalších 38 tis. Kč z úroků. Odmítl ale vrátit zaplacené náklady na poskytnutí úvěru. Ty J. J. dostal přiznané až po druhé stížnosti finančnímu arbitru. Získal tak zbývajících 84 494 Kč.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..