Řepka bude dál hyzdit českou krajinu. Vláda prosadila pokračování podpory biopaliv

Pole - řepka olejka
Zdroj: sxc.hu

Vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) prosadila v Poslanecké sněmovně návrh zákona prodlužující podporu biopaliv 1. generace. Pěstování řepky olejné tak v České republice neskončí a Andrej Babiš (ANO, Agrofert) si sáhne přibližně na polovinu ze státní podpory.

„Když se podíváte, co našim zemědělcům přináší zisk, tak je to pěstování řepky. Bohužel, je to tak. Řada firem, zemědělských firem je založena na pěstování řepky a my nechceme trh rozkývat,“ uvedl k podpoře pěstování řepky olejné premiér Bohuslav Sobotka a dodal: „Je důležité, aby se s debatou o střetu zájmů Andreje Babiše s vaničkou nevylilo i dítě. Nám záleží, aby tady byla stabilita z hlediska našich zemědělců.“

Andrej Babiš před časem s ukončením podpory biopaliv souhlasil„Souhlasím s ukončením daňové podpory biopaliv, protože už nechci poslouchat Kalouskovy lži a demagogii. Stát nebude dotovat vysokoobjemová biopaliva a ušetří 1,5 miliardy ročně. Zaplatí to občané a přepravní firmy v cenách. Poděkovat můžou Kalouskovi.“

Prodloužení podpory Miroslav Kalousek (TOP 09) nesl emotivně: „Lhali jste do očí veřejnosti, vy si myslíte, že vám může projít úplně všechno? Jste banda lhářů a korupčníků, to není urážka, to je konstatování, jak jste se chovali v otázce biopaliv.“ Andrej Babiš jeho Agrofert by podle jeho propočtů měl ze státní podpory získat přibližně 5 mld. Kč.

„Zásadně odmítám Kalouskovy lži, že to je nějakých pět miliard. Je tu závazek ČR vůči Evropské unii a ta podpora biopaliv byla schválena, navržena panem Kalouskem, teď to zneužívá,“ reagoval Andrej Babiš.

Zdroj: iDNES.cz

1 trackback / pingback

  1. Andrej Babiš dostane podporu. Evropská komise schválila dotace pěstování řepky | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..