Radovan Krejčíř „boduje“. Od státu dostal zpět majetek za 30 mil. Kč

Kufr peněz

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř odsouzení za podvody k 10,5 letům vězení získal zpět od státu část majetku v hodnotě 30 mil. Kč. Stát ho uvolnil, aby mohl být použit na uspokojení pohledávek Krejčířových věřitelů. Majetek ale získali advokáti Radovana Krejčíře.

„Majetek jsme vydali na základě usnesení Městského soudu v Praze, jímž bylo zrušeno zajištění majetku Radovana Krejčíře,“ uvedl Robert Hurt, tiskový mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Úřad v minulém týdnu předal cennosti v hodnotě přes 30 mil. Kč právníkům Radovana Krejčíře. Právníci byli jen o chvilku rychlejší než exekutor Juraj Podkonický zastupující jednoho z věřitelů.

„Jednalo se převážně o bytové a sportovní zařízení jako například motocykly, kola, klavír, elektroniku, nábytek či knihy v přibližné hodnotě 11,4 milionu korun,“ upřesnil Robert Hurt. Krom vybavení se jednalo také o devět obrazů především z díla Václava Špály s účetní hodnotou 19,7 mil. Kč. „Advokáti předložili rozhodnutí soudu a my neměli jediný důvod ten majetek dál držet,“ vysvětlil Robert Hurt.

Soud původně rozhodl o propadnutí majetku Radovana Krejčíře. „Trest propadnutí (majetku) byl zrušen, protože by byla zmařena náhrada škody poškozeným,“ uvedl státní zástupce Vladimír Trýzna. Nyní ovšem podvedení mají ještě menší šanci na získání náhrady.

Zdroj: Aktuálně.cz

1 trackback / pingback

  1. Harvardské fondy Viktora Koženého již prošetřují i Švýcaři | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..