Praha zpoplatní vjezd do centra. A omezí parkování

Dopravní podnik Praha - metro
Zdroj: DPP

Pražské zastupitelstvo má nový dopravní plán pro Prahu. Chce zpoplatnit vjezd do centra a zároveň omezit počet parkovacích míst. Cílem je nalákat nové cestující do městské hromadné dopravy, která naopak zlevní.

Nové zpoplatnění vjezdu do centra Prahy by mělo nabýt účinnosti v polovině roku. Zatím ale není zřejmé, jakých oblastí se bude zpoplatnění týkat ani jaká bude stanovena cena za vjezd.

Zároveň se zpoplatněním vjezdu do centra Prahy pro motorová vozidla bude zlevněno jízdné na městskou hromadnou dopravu. Roční kupón zlevní ze současných 4 750 Kč na 3 650 Kč. Výpadek prostředků v řádu milionů korun chce pražský magistrát nahradit zvýšeným počtem platících uživatelů hromadné dopravy.

Zda ale ke zpoplatnění vjezdu skutečně dojde, není jisté. „Zakázat vjezd automobilům do vnitřní Prahy není možné takhle rychle uskutečnit ani technicky. Jde jen o další populistický výkřik bez reálného podkladu. Kde budou Pražané parkovat, když slibovaná P+R parkoviště ještě nejsou ani ve fázi výkupu pozemků?“ kritizuje plán Filip Humplík, šéf pražské ODS.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..