Policie: Metropolitní spořitelní družstvo byl tunel

Metropolitní spořitelní družstvo (MSD)

Policie ČR obvinila tři šéfy Metropolitního spořitelního družstva (MSD) a 14 dalších lidí. Měly vyvádět peníze z družstva. Nejméně 1,25 mld. Kč zmizela do Hong Kongu.

Tři členové vedení Metropolitního spořitelního družstva (Daniel Tureček, Jan Zavřel a Petr Jánský), 13 bílých koní a jejich šéf mělo v uplynulých 3 letech vyvádět peníze prostřednictvím úvěrů na účty anonymních firem v Hong Kongu.

Představenstvo nastavilo pravidla pro poskytování úvěrů natolik neurčitě, že bylo možné půjčovat téměř na cokoli bez ohledu na využití peněz. Třikrát si po 150 mil. Kč půjčil i Daniel Tureček, obviněný člen představenstva. „Museli vědět, že návratnost úvěrů bude přinejmenším komplikovaná,“ uvedl advokát Ivo Hala, který vede insolvenční řízení kampeličky.

Policie pracuje i s variantou, že tunelování řídil ještě někdo nad úrovní vedení spořitelny. „Prověřujeme všechny možné varianty,“ uvedla státní zástupkyně Daniela Smetanová.

MSD začala loni na jaře šetřit Česká národní banka (ČNB), která jí následně odebrala licenci. Od letošního ledna klientům zkrachovalé družstevní záložny vyplácí náhrady vkladů Fond pojištění vkladů (FPV). Zaplatí celkem 12 mld. Kč.

Zdroj: iHNed.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. Fond pojištění vkladů vyplatí 3 mld. Kč. Za zkrachovalou WBP Capital | TěžkýPrachy.cz
  2. Podílel se na tunelování MSD. Teď byl odsouzen v Hong Kongu za praní špinavých peněz | TěžkýPrachy.cz
  3. Metropolitní spořitelní družstvo má prvního obviněného. Měl vyvést 354 mil. Kč – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..