Platební karty v dopravě: Londýn ušetří 24 mil. GBP ročně

VISA - Londýn - veřejná doprava

Využití platebních karet v dopravě namísto městských karet typu Opencard ušetří těžký prachy. Londýn od neděle 6. 7. 2014 přešel na platební karty v autobusech a slibuje si úsporu 24 mil. GBP ročně.

V londýnských autobusech již nezaplatíte hotovostí. Hotovostní transakce do jejich nedělního zrušení a plného nahrazení bezkontaktními kartami s čipem EMV činily 0,7 % plateb za jízdu autobusem.

„Nejen, že odstranění plateb v hotovosti v autobusech znamená pro cestující zrychlení a zkvalitnění služeb, ale umožní nám ušetřit ročně 24 milionů liber, které můžeme investovat zpět do zlepšení dopravy v Londýně,“ uvedl Mike Weston, ředitel autobusové dopravy londýnského dopravního podniku (Transport for London).

Londýn v současnosti používá hybridní systém, kdy lze za dopravu platit jak čipovými kartami, tak městskou kartou Oyster (obdoba pražské Opencard).

Bezkontaktní bankovní karty mohou sloužit i jako identifikátor lidí s předplacenou časovou jízdenkou. Po sejmutí karty na čtečce je záznam porovnán se seznamem předplatitelů. Pokud revizor sejme kartu černého pasažéra, automaticky inkasuje smluvní pokutu.

Zdroj: Tisková informace VISA

1 trackback / pingback

  1. Alza chtěla ušetřit desítky milionů korun. MasterCard a Visa jí to zatrhly | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..