Plat šéfa Českých drah: 592 tis. Kč včetně odměn

Daniel Kurucz - generální ředitel Českých drah

Dozorčí rada Českých drah schválila plat generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Danielu Kuruczovi. Základní plat činí 370 tis. Kč měsíčně a na odměnách si může přijít na dalších 60 %, tedy 222 tis. Kč za měsíc.

Daniel Kurucz dosud pobíral plat ekonomického náměstka, tedy pozice, z níž do čela Českých drah povýšil.

„Vycházeli jsme z velikosti Českých drah a její významnosti a rovněž z toho, že podniká na komerční riziko,“ uvedl Milan Feranec, předseda dozorčí rady, která příjem generálního ředitele schválila.

Dozorčí rada ČD schvalovala i plat dvou náměstků generálního ředitele. Náměstek pro osobní dopravu Michal Štěpán a náměstek pro ekonomiku a techniku Pavel Krtek dostanou 250 tis. Kč měsíčně a budou si moci „přivydělat“ na prémiích až 50 % svého platu.

Platy a zejména „zlaté padáky“ v Českých drahách se tímto rozhodnutím významě snížily. Předešlý generální ředitel Dalibor Zelený dostal náhradu za konkurenční doložku ve výši 250 tis. Kč měsíčně po dobu 2 let a za své 7měsíční působení v čele ČD si tak vydělal přibližně 9 mil. Kč. Petr Žaluda při svém odchodu obdržel náhradu za konkurenční doložku dokonce ve výši 500 tis. Kč měsíčně na dva roky.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..