Petr Kellner nejspíš O2 rozčtvrtí. Původní plány se rozplývají

O2

Při koupi O2 měl Petr Kellner a PPF jasný plán pro telekomunikačního operátora: Vytěsnit minoritní akcionáře, společnost zeštíhlit a provozovat. Tyto plány se ale komplikují a vedení PPF hledá jiné možnosti.

„Původní optimistická očekávání a plány se musejí přepracovávat na mnohem pesimističtější variantu. Protahuje se diskuze o tom, jak bude firma v budoucnu vypadat, jakou bude mít přesnou strukturu, co se případně vyčlení a prodá,“ sdělil časopisu Euro zdroj z vedení O2.

Nyní nejpravděpodobnější variantou je rozčlenění O2 na čtyři společnosti: Jedna (joint venture s T-Mobile) na budování rychlého internetu 4G LTE, druhá firma pro obhospodařování infrastruktury, třetí by měla provozovat pevné telefonní linky DSL, ale pouze je prodávat velkoobchodně, a čtvrtá by se zabývala poskytováním služeb pro koncové klienty a byla by klasickým mobilním operátorem.

Části firmy by pak Petr Kellner prodal. Např. Huawei má zájem o datovou část infrastruktury a kupříkladu China Mobil by mohl mít zájem o infrastrukturu, datovou i hlasovou část firmy.

Akcie O2 (BAATELEC) i dnes zahájily obchodování na pražské burze poklesem a aktuálně se obchodují na ročních minimálních hodnotách 235,90 Kč (-0,88 %).

Zdroj: Euro.E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..