Petr Kellner může přijít o zemědělskou půdu. Ruská vláda ji chce vyvlastnit

Traktor - zemědělství - zemědělská půda - pěstování obilí
Zdroj: sxc.hu

Ruská vláda plánuje zákaz vlastnictví zemědělské půdy v Rusku zahraničními firmami a výrazné omezení pronájmu. To se dotkne i Petra Kellnera, který v oblasti podniká prostřednictvím firmy Rav Agro ze skupiny PPF. Již dnes nesmí ruskou zemědělskou půdu vlastnit zahraniční fyzická osoba.

Petr Kellner hospodaří v Rusku na 110 tisících hektarech zemědělské půdy. Většinu má pronajatou na 49 let od státních institucí či soukromníků. Vláda ale plánuje snížení možného pronájmu půdy ze současných 3 až 49 let na pouhých 10 let. To by se negativně podepsalo na podnikání Rav Agro. Společnost pro letošní rok očekává tržby 2 mld. RUB a provozní zisk před zdaněním a odpisy 300 mil. RUB (cca 106 mil. Kč).

„Předpokládáme, že ruská vláda zváží pozitiva i negativa, která by změna přinesla,“ hodnotil plán ruské vlády Ladislav Chvátal ze společnosti Rav Agro a dodal: „Pokud chtějí Rusové během několika příštích let dosáhnout soběstačnosti ve výrobě potravin, je pro ně naopak zahraniční kapitál významnou podporou, když vezmeme v úvahu současnou podkapitalizovanost většiny průmyslové i zemědělské výroby.“

Mnohem hůře by na tom ale byli zahraniční vlastníci půdy. Vláda připravuje vyvlastnění firem, které z více než 50 % ovládá zahraniční kapitál.

Zdroj: iHNed.cz

1 Trackback / Pingback

  1. Sto nejbohatších Čechů a Slováků vlastní dohromady 805,8 až 1030,2 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..