Petr Kellner chce celý Cetin. Odkup nabídne všem

O2
Zdroj: O2.cz

Petr Kellner chce ovládnout celou infrastrukturní část rozdělené telekomunikační společnosti O2. Nabídku odkupu nově vzniklé infrastrukturní společnosti Cetin dá všem akcionářům, ne pouze těm, kteří hlasovali proti rozdělení na valné hromadě.

„PPF vyhlásí svůj vlastní výkup akcií Cetinu,“ který bude „platný vůči všem akcionářům, tedy i vůči těm, kteří nehlasovali na valné hromadě proti rozdělení společnosti,“ oznámila v neděli společnost PPF. Odkupní cenu Cetin stanový nezávislé ocenění, nicméně cena se bude pohybovat kolem 150 Kč/akcii.

PPF přes Cetin bude navíc čerpat úvěr ve výši 32,2 mld. Kč na splacení úvěru, kterým financovala akvizici O2 od španělské společnosti Telefónica. Původně plánovala čerpat úvěr ve výši 24,8 mld. Kč a zatížit jím měla obě části rozděleného O2.

Akcie O2 (BAATELEC) se dnes opět obchodují na pražské burze. Po oddělení společnosti Cetin byla jejich počáteční cena stanovena na 49,40 Kč za akcii. O akcie je ale enormní zájem a již v počátku obchodování se jejich cena vyhoupla až na 64,30 Kč.

Zdroj: iHNed.cz

2 komentáře

  1. Odkoupit akcie za hubičku se jim už asi nepodaří. Media jsou plná zpráv o férových cenách a akcionáři nejsou hloupí. Otázka je jestli PPF vůbec dosáhne na 90 % potřebných k vytěsnění minoritních akcionářů.

    • Obávám se, že dosáhne… spousta lidí jim to prodá… např. Arca Capital, která jich skoupila za 350 mil. Kč jako spekulaci…

2 trackbacky / pingbacky

  1. Petr Kellner a Daniel Křetínský chtějí koupit Unipetrol. Nabízejí 30 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz
  2. Pavol Krúpa skupoval akcie O2. Arca Capital tak vydělala 90 mil. Kč za pár dní – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..