Petr Kellner a Pavel Tykač chtějí Plzeňský Prazdroj. S dalšími 4 pivovary bude stát kolem 7 mld. USD

Pivo - Plzeňský prazdroj
Zdroj: Plzeňský prazdroj

Nejbohatší Čech Petr Kellner se spojil s 5. nejbohatším Čechem Pavlem Tykačem. Cílem je nákup balíku pivovarů včetně Plzeňského Prazdroje za přibližně 7 mld. USD. Cena samotného českého pivovaru by mohla být 60 mld. Kč. SABMiller musí pětici středoevropských pivovarů prodat, aby se mohl spojit s AB InBev.

„Většinu peněz má poskytnout Kellner a jeho PPF, Tykač by měl minoritní podíl,“ uvedl pro HN informovaný zdroj, který zůstal v anonymitě. Nápad na spojení miliardářů měl vzejít ze strany Petra Kellnera.

„Pro PPF by byla akvizice Prazdroje a dalších pivovarů jistě zajímavým obchodem, po dlouhé době se skupina Petra Kellnera znovu zaměřuje také více na Česko, což dokazují její investice do O2 nebo Sazky,“ komentoval zájem PPF Petr Kříž, vedoucí oddělení fúzí a akvizic poradenské společnosti EY.

Prodej českého pivovaru Plzeňský Prazdroj, slovenského Topvaru, maďarského Dreheru, rumunského Ursusu a polské Kompanie Piwowarské je podmínkou Evropské komise pro souhlas s fúzí gigantických pivovarnických společností SABMiller a AB InBev. Zájemců o koupi je dostatek.

Zdroj: iHNed.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Bývalá pravá ruka Petra Kellnera Karel Pražák se stává realitním magnátem – TěžkýPrachy.cz
  2. Japonské pivovary Asashi vyfoukly Petru Kellnerovi Plzeňský Prazdroj. Za 7,3 mld. EUR – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..