Penta prodala Florentinum. Nejvíc nabídli Číňané – kolem 283 mil. EUR

Florentinum - kanceláře
Zdroj: Florentinum

Obchodní a kancelářský komplex Florentinum mění majitele. Penta včera podepsala dohodu s čínskou investiční skupinou CEFC. Ta nabídla nejvyšší cenu a zvítězila nad německou Allianz. Cena transakce nebyla zveřejněna, ale odhaduje se kolem 283 mil. EUR (přes 7,6 mld. Kč).

„Zájem o Florentinum překročil hranice Evropy. Z řady nabídek zůstalo v užším výběru pět, ve finále skončili dva zájemci. Renomovaného německého investora překonala až v posledních týdnech nabídka skupiny CEFC,“ uvedl Marek Dospiva, partner Penty.

„Florentinum je pro nás více než jen vynikající obchodní příležitostí. Je součástí naší strategie vybudovat v České republice evropskou centrálu. Areál Florentina chceme dál rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky jak pro vlastní zázemí CEFC, tak pro všechny jeho nájemce,“ komentoval transakci Čchan Čchao-tuo, prezident CEFC China.

„Od okamžiku, kdy Penta koupila pozemek, jsme Florentinum dokončili za čtyři roky. Během té doby bylo zapotřebí vybrat nejlepší architektonický návrh, zpracovat projekt, odstranit původní budovy tiskáren Rudého Práva. A po získání všech potřebných povolení celý objekt, nabitý moderními technologiemi, postavit a pronajmout. To by bylo v dnešních podmínkách nemyslitelné,“ uvedl David Musil, odpovědný za projekt Florentina v investiční skupině Penta.

Florentinum bylo dokončeno koncem roku 2013 a celkové náklady na jeho výstavbu se pohybovaly kolem 200 mil. EUR. V současnosti je kancelářský komplex plně obsazený nájemníky.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..