Pavol Krúpa chce OKD. Ad Hoc Group (AHG) ji ale neprodá

OKD - vagóny s uhlím
Zdroj: OKD.cz

Miliardář Pavol Krúpa prostřednictvím investiční společnosti Arca Capital nabídl odkoupení černouhelné těžební firmy OKD. Současný majoritní vlastník NWR společnost Ad Hoc Group (AHG) prodej ale odmítá. Chce nejprve za pomoci vlády OKD stabilizovat.

Pavol Krúpa v rámci nabídky převzetí OKD prohlásil, že může doly provozovat dalších 5 až 7 let bez státních dotací. „Vytvořili jsme skupinu, která chce zachránit společnost OKD, kde máme rozděleny úlohy. Pánové Paukner, Petr Otava a Martin Ulčák mají na starosti provoz a odbornou stránku. Arca zaměří svoji činnost na proces restrukturalizace, analýzu a nápravu chybných rozhodnutí bývalého i stávajícího managementu a přivedení OKD do dobré finanční kondice,“ doplnila k nabídce Barbora Hanáková, tisková mluvčí Arca Capital.

„Členové skupiny AHG (investoři), kteří drží většinu hlasovacích práv společnosti NWR, potvrzují přijetí dopisu pana Krúpy o jeho zájmu o koupi společnosti OKD, kterého si ceníme. Naší prioritou ale zůstává spolupráce s vládou na dokončení stabilizačního plánu. S panem Krúpou můžeme diskutovat po stabilizaci finanční situace OKD,“ uvedl Roman Pařík, tiskový mluvčí AHG.

Zdroj: iDNES.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. OKD je v úpadku. Akcie NWR se neobchodují – TěžkýPrachy.cz
  2. OKD projde insolvencí s nižšími dluhy. Insolvenční správce neuznal pohledávky přes 10 mld. Kč – TěžkýPrachy.cz
  3. OKD žaluje Zdeňka Bakalu a NWR. Požaduje přes 24,5 mld. Kč – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..