Pavel Tykač na nákupech. Koupil si 5 496 404 akcií Monety

MONETA Money Bank - logo
Zdroj: GE Money Bank

Současné výprodeje na akciových trzích v souvislosti s pandemií koronaviru jsou unikátní příležitostí k nákupu ve slevě. Využil toho i Pavel Tykač, který si nakoupil 5 496 404 akcií Moneta Money Bank (MMB).

Akcie bankovních titulů v České republice se dostaly pod tlak v souvislosti s možným růstem platební neschopnosti jejich úvěrových klientů. Navíc Česká národní banka (ČNB) vyzvala obchodní banky, aby nevyplácely dividendy. Na to jako jedna z prvních přistoupila Moneta Money Bank.

Za poslední měsíc klesly akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) o 40,2 % a páteční obchodní seanci uzavřely na 50,50 Kč/akcii. Poklesu cen Moneta Money Bank využil miliardář Pavel Tykač a koupil si 5 496 404 akcií prostřednictvím své společnosti BELVIPORT TRADING LIMITED.

Výprodeje se nevyhnuly ani ostatním bankám obchodovaným na pražské burze. Komerční banka (BAAKOMB) navzdory pátečnímu růstu o 4,09 % za poslední měsíc odepsala 38,07 % a v pátek uzavřela na ceně 484 Kč/akcii. Erste Bank (BAAERBAG) z trojice bankovních titulů pražské burzy dopadla nejhůře, když za poslední měsíc odepsala 45,64 % a páteční obchodování zakončila na ceně 470,10 Kč/akcii.

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..