Okrádání státu prostřednictvím DPH: Peníze odtékaly do záložny Artesa ovládané Františkem Savovem

Bankovky USD

František Savov je stále pohřešovaný. Byl zapojený do pravděpodobného okrádání státu prostřednictvím vratek DPH. Peníze vyplácel Finanční úřad pro Prahu 5 na účty firem bez jakékoli činnosti a prostředky po převodech mezi několika firmami končily na účtech ve spořitelním družstvu Artesa ovládaném právě Františkem Savovem.

„Všechny výše popsané převody finančních prostředků mezi jednotlivými společnostmi jeví koordinovanost postupného vyvádění prostředků tak, aby na konci převodů byly prostředky vybrány v hotovosti a převedeny do dalšího podnikání, zejména obchodování s pohledávkami, či převedeny na účty spotřebního družstva Artesa, které je skrytě ovládáno Františkem Savovem a svědčí o úmyslu provádět všechny transakce za účelem zastření původu těchto finančních prostředků,“ uvádí policie.

V celé kauze se jedná přibližně o škodu vzniklou státu ve výši 3 – 4 mld. Kč.

V loňském roce ČNB zakázala přijímat vklady Metropolitnímu spořitelnímu družstvu, následně jí odebralo licenci a to o půl roku později skončilo konkursem. Správní řízení zahájila také s kampeličkou WPB Capital, která ale představila České národní bance plán na restrukturalizaci a zažádá o udělení bankovní licence. Za tímto účelem již získala investora Arca Capital.

ČNB v poslední době zpřísňuje pravidla pro činnost družstevních záložen a spolu s MF ČR připravuje novelu zákona upravujícího jejich podnikání. Spořitelní družstvo Artesa ale mezi sankcionovanými záložnami v současnosti není.

Zdroj: Aktuálně.cz

5 trackbacků / pingbacků

  1. Kampelička WPB Capital skončí. ČNB jí včera odebralo licenci | TěžkýPrachy.cz
  2. Chtěli stát okrást o 327 mil. Kč. Teď jdou před soud | TěžkýPrachy.cz
  3. Pivovar Samson prodán. Koupil ho Anheuser-Bush | TěžkýPrachy.cz
  4. Soud: František Savov nemusí platit 0,5 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz
  5. Europol zatkl síť podvodníků. Na DPH připravily Evropskou unii o 150 mil. EUR | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..