Obnovené hlasování: Spotřební daň neklesne

Poslanecká sněmovna

V obnoveném hlasování poslanci zrušili nižší spotřební daň z pohonných hmot, kterou odhlasovali na návrh sociálně-demokratického poslance Milana Urbana. ODS bude podávat stížnost k Ústavnímu soudu.

Při hlasování opustili Poslaneckou sněmovnu poslanci TOP 09, ODS i hnutí Úsvit. V opakovaném hlasování se koalici podařilo neodhlasovat snížení spotřební daně z benzinu a nafty. Naopak vrátili do zákona zelenou naftu pro zemědělce.

„Zapamatujme si dnešní den. Byl to černý pátek pro demokratickou politickou kulturu v naší zemi. ČSSD, ANO a KDU-ČSL zjistily, že se jim nehodí demokratická pravidla, a bez ohledu na ně si udělaly, co chtěly,“ uvedl Petr Fiala, předseda ODS. Motivem pro tato tvrdá slova ale nebyla pouze spotřební daň. Po ukončení hlasování koalice ještě při příchodu poslanců odhlasovala rozšíření jednacích dnů o úterý a čtvrtek.

„To, co se předvádí ve Sněmovně, je absolutně nechutné. Já se nedivím našim občanům, že pohrdají politiky, a strašně se stydím za to, že tady vůbec sedím,“ rozčílil se po jednání Andrej Babiš (ANO) a dodal: „Nic jsme neudělali a klasické parlamentní strany se tady předvádějí, ukazují, kdo má většího.“ Zároveň se na svém twitteru @AndrejBabis omluvil za jednání Sněmovny: „To jednáni parlamentu je nechutné, nedivím se, že lidi politiky pohrdají stydím se, že musím u toho být a občanům se omlouvám.“

Zdroj: iHNed.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Stát připravuje zdražení nafty a benzinu. Chce tak financovat strategické zásoby | TěžkýPrachy.cz
  2. Připravuje se proces za největší daňový únik. Lihová mafie připravila stát o 6,7 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..