Oběd s Warrenem Buffettem: 2,3 mil. USD

Prostřený stůl - víno
Zdroj: sxc.hu

Zajít si na oběd s americkým miliardářem a geniálním investorem Warrenem Buffettem není levná záležitost. V páteční aukci tuto výsadu vydražila čínská firma za 2,3 mil. USD.

Čínská společnost Dalian Zeus Entertainment zabývající se vývojem online her v páteční aukci na eBay o oběd s Warrenem Buffettem podala nejvyšší nabídku a zaplatí 2 345 678 USD. Obědu se může zúčastnit až 8 osob.

Aukce se koná každý rok a její výtěžek je věnován na pomoc bezdomovcům a chudým lidem v okolí San Francisca. Letošní dosažená cena je vyšší než loňských 2,12 mil. USD, ale na rekord zdaleka nedosahuje. Nejvíce nadace Glide Foundation z aukce vydělala téměř 3,5 mil. USD v roce 2012. Za 15 let, co se aukce pořádá, již inkasovala 17,9 mil. USD. Příjmy z aukce tvoří přibližně desetinu rozpočtu nadace.

Oběd je pořádán na Manhattanu v New Yorku v restauraci Smith & Wollensky. Ta za možnost pořádat tento oběd platí nadaci 10 tis. USD. „Každý rok je to pro mě zajímavá zkušenost. Setkal jsem se se spoustou skvělých lidí, získal nové přátele, najal nového zaměstnance. A snědl spoustu dobrých steaků, takže si nestěžuji,“ komentoval akci Warren Buffett.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

1 trackback / pingback

  1. Warren Buffett nakupuje v Řecku. Pořídil si ostrov Agios Thomas | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..