O2 se rozštěpí. Vznikne Česká telekomunikační infrastruktura

O2
Zdroj: O2.cz

Představenstvo telekomunikační společnosti O2 schválilo plán rozdělení společnosti. Z 02 bude vyčleněna Česká telekomunikační infrastruktura, která bude spravovat datové sítě. Plán musí ještě schválit valná hromada, kterou ovládá PPF Petra Kellnera s 83% podílem.

„Naše společnost aktuálně provozuje dva velmi odlišné druhy podnikání. Vedle poskytování služeb zákazníkům se zaměřujeme taky na budování a provoz infrastruktury. Každá ze společností se přitom řídí jiným investičním horizontem a zajišťuje své podnikání s jinou mírou rizika,“ uvedl Tomáš Budník, generální ředitel 02.

Při rozdělení společnosti obdrží každý akcionář O2 stejný počet akcií nově vznikající České telekomunikační infrastruktury. Ty ale nebudou obchodovány na burze. Rozdělením se sníží základní kapitál O2 ze současných 27,461 mld. Kč na 3,1 mld. Kč. Nově vzniklá společnost by podle odhadu měla mít hodnotu 46,9 mld. Kč.

„Podle dnešních zpráv by měl držitel akcie O2 dostat v případě prodeje akcie v nové firmě zhruba 149 korun za kus. Zda je tato nabídka adekvátní nebo ne, nelze posoudit, protože nemáme přístup k samostatným finančním výkazům nové odštěpené firmy, respektive zbytku původní části,“ uvedl Josef Němý, analytik Komerční banky. Nabídku odkupu akcií nové společnosti chce ale PPF nabídnout pouze akcionářům, kteří na valné hromadě budou hlasovat proti rozdělení společnosti.

Akcie O2 (BAATELEC) včera na pražské burze propadly o 4,15 % na roční minimum 208 Kč.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

1 Trackback / Pingback

  1. O2 sníží dividendu. Vyplatí jen 13 Kč/akcii | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..