Nejdražší vydražený diamant: Růžový Pink Star stojí 1,599 mld. Kč

Růžový diamant Pink Star
Zdroj: Sotheby´s

Růžový diamant Pink Star se stal nejdražším vydraženým diamantem historie. Budoucí majitel za něj zaplatí 490 mil. HKD (cca 1,599 mld. Kč). Pink Star tak sesadil z prvenství dosavadní nejdražší diamant – modrý Oppenheimer Blue.

Růžový diamant váží 59,6 karátu. To je mnohonásobně více než modrý diamant Oppenheimer Blue s hmotností 14,6 karátu. Oppenheimer Blue byl přitom v květnu 2016 vydražen v přepočtu za 1,4 mld. Kč.

„Zhruba 98 procent nacházených diamantů je řazeno do skupiny I, která obsahuje příměs dusíku. Pink Star ale spadá do prestižní skupiny IIa, což znamená, že neobsahuje dusík ani bor. Jde tedy o nejčistší diamant, který v takovéto kvalitě tvoří jen 2 procenta všech světových nálezů. Do stejné skupiny spadají i nejslavnější diamanty, jako je Cullinan, Koh-i-Noor nebo Lesedi La Rona,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds.

Růžový diamant Pink Star byl před dvěma lety již jednou vydražen. Dokonce za vyšší cenu. Nejvyšší příhoz v dražbě činil v přepočtu 1,9 mld. Kč. Vydražitel ale diamant nezaplatil.

Zdroj: Tisková zpráva ALO diamonds

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Diamantové Antverpy 2016: 202 milionů karátů za 48 mld. USD - TěžkýPrachy.cz
  2. Smaragdový prsten rodiny Rockefellerů: Vydražen za 5,51 mil. USD - TěžkýPrachy.cz
  3. Největší diamant na světě byl prodán... za 53 mil. USD - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..