Nejdražší diamantový prsten v Česku: Prodáno za 12 mil. Kč

Diamantový prsten
Zdroj: ALO diamonds

Nejdražší diamantový prsten vyrobený a prodaný v České republice stál 12 mil. Kč. Společnost ALO diamonds Alojze Ryšavého ho prodala již měsíc po dokončení. Prsten je vyroben z bílého zlata a osazen 5karátovým diamantem a několika menšími.

„Zasazení takto výjimečně hodnotného diamantu je velmi pečlivá práce, kdy nesmí nastat ani jediná chyba. Naši klenotníci mají letité zkušenosti se zasazováním těch nejvzácnějších drahých kamenů, které se vyskytují na naší planetě, a představují tak špičku české šperkařské tradice,“ uvedl Alojz Ryšavý.

Přestože zájem Čechů o investiční diamanty roste a roste i poptávka po kusech v ceně přesahujících 1 mil. Kč, na mezinárodní trh zdaleka nedosáhne. Nejdražším v aukci prodaným diamantem byl Oppenheimer Blue, který se v loňském roce vydražil v přepočtu za 1,4 mld. Kč.

Za nejdražší diamant světa je považován růžový diamant Pink Star o velikosti 59,6 karátů. Jeho cena se odhaduje na 72 mil. USD (cca 1,77 mld. Kč).

Největší diamant na světě byl Cullinan, který vážil 3 106 karátů. Rozřezán byl na devět kusů a dva největší (Velká hvězda Afriky a Menší hvězda Afriky) zdobí britské korunovační klenoty. V roce 2015 nalezla společnost Lucara Diamond druhý historicky největší diamant o hmotnosti 1 111 karátů.

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..