Nejbohatší primátor: Petr Vokřál (ANO) z Brna

Počítačka peněz - CZK

Nejbohatším primátorem podle deníku Aktuálně.cz je brněnský primátor Petr Vokřál (ANO). Jeho rodina vlastní dva automobily v celkové ceně 3,5 mil. Kč, nemovitosti v hodnotě cca 16 mil. Kč a finanční aktiva za 19 mil. Kč. Druhým nejbohatším je Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy.

Tomáš Macura z Ostravy a jeho rodina vlastní 4 automobily, byt, dům, rekreační chalupu a horskou chalupu k pronájmu a je třetinovým podílníkem společnosti provozující hotel na Srí Lance. „Oblast turistického ruchu mě vždy zajímala a po ukončení mé manažerské kariéry jsem získal možnost se jí intenzivněji zabývat. Srí Lanka je mým oblíbeným ‚koutem světa‘ a stavbu a provozování hotelu na Srí Lance jsem tak pojal jako příležitost spojit oba dva tyto své ‚koníčky‘,“ uvedl Tomáš Macura.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vedle automobilu Volkswagen Pasat vlastní byt 3+1, ovšem splácí hypotéku 2 mil. Kč. Kromě toho má 57 akcií společnosti Johnson & Johnson (JNJ) s aktuální cenou na newyorkské burze 108,51 USD.

Platy primátorů se pohybují od 60 tis. Kč do 100 tis. Kč podle velikosti obce. Většina současných primátorů si ovšem příliš nepolepší, neboť přicházejí do politiky z manažerských pozic v soukromém sektoru.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..