Nahradí Opencard papírové průkazky? Stály by 16 mil. Kč

Opencard

Pokračování Opencard není příliš reálné. Praha nechce zaplatit za licence 495 mil. Kč. Přechod na papírové průkazky by přitom přišel jen na 16 mil. Kč.

Opencard Prahu již přišla na těžký prachy. Dosud za ní zaplatila 1,35 mld. Kč a dalších 495 mil. Kč požaduje eMoneyServices za licence a zdrojové kódy. Praha je přitom v kleštích a nemůže se jednoduše karty zbavit. Již skončila platnost smlouvy o zajištění projektu Opencard a novou město neuzavřelo. Za poslední prodloužení smlouvy bez výběrového řízení policie vyšetřuje bývalé radní.

Prahu stojí Opencard hodně peněz i na pokutách. Antimonopolní úřad na podzim loňského roku potvrdil pokutu ve výši 600 tis. Kč pro Prahu a 500 tis. Kč pro dopravní podnik za použití jednacího řízení bez uveřejnění při jednání o smlouvách s firmou Haguess v letech 2007 až 2009. Nyní uvalil pokutu 1 mil. Kč antimonopolní úřad za uzavření smlouvy s firmou Haguess bez výběrového řízení v roce 2012.

„Rada postupovala zcela s péčí řádného hospodáře a rozhodla se nezahodit investici 1,2 miliardy korun s nutností přechodu na papírové kupony,“ hájila postup radní Eva Vorlíčková (TOP 09).

Zdroj: iHNed.cz

1 Trackback / Pingback

  1. EMS se dohodla s Prahou. Opencard jde vydávat do konce června | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..