Moneta Money Bank klesl zisk… a akcie přesto letí vzhůru

MONETA Money Bank - logo
Zdroj: GE Money Bank

Moneta Money Bank vstoupila na pražskou burzu v květnu 2016. Hned první pololetní výsledky přinesly meziroční pokles zisku o 3,9 % na 2,3 mld. Kč. Přesto akcie po jejich zveřejnění raketově vylétly.

„Během prvních dvou měsíců jako veřejně obchodovatelná společnost jsme dosáhli velkého pokroku s ohledem na cíle, které jsme si během IPO stanovili, s velkými úspěchy v oblasti komerčních a retailových úvěrů. Zaznamenali jsme strmý nárůst o 32 % v objemech nových spotřebitelských půjček. Rovněž se nám daří úspěšně postupovat při plnění našeho závazku poskytovat služby pro více malých a středních firem na českém trhu, což dokazuje nárůst v objemu nových úvěrů pro malé firmy ve výši 36 %,“ komentoval výsledky Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva Moneta Money Bank.

Negativní zprávou byl meziroční pokles zisku o 3,9 % na 2,3 mld. Kč. Akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) na pražské burze ovšem přesto reagovaly strmým růstem až o 4,34 % v úvodu obchodování. Aktuálně se drží na ceně 72,70 Kč/akcii (+3,03 %).

Zdroj: Tisková zpráva Moneta Money Bank

1 trackback / pingback

  1. Pavel Tykač na nákupech. Koupil si 5 496 404 akcií Monety - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..