Miloš Zeman: Stát na privatizaci OKD tratil 5 mld. Kč

OKD - těžba uhlí
Zdroj: OKD.cz

Vláda premiéra Stanislava Grosse (ČSSD) za účasti tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD) v září 2004 prodala 46% podíl v OKD společnosti Karbon Invest Viktora Koláčka a Petra Otavy za 4,1 mld. Kč. Ti OKD po měsíčním držení prodali Zdeňku Bakalovi za 9 mld. Kč. Nyní transakci prošetřuje soud.

„Jediné, co mě na této věci znepokojuje, je, že podíl státu na OKD, menšinový podíl, byl prodán Karbon Investu za čtyři miliardy. A asi měsíc poté ho Karbon Invest přeprodal panu Bakalovi za devět miliard, aniž by se v tom jednom měsíci uskutečnily nějaké významné investice. Takže tady máme takzvaný ‚vývar‘ ve výši pěti miliard korun a mě by jenom zajímalo, kam se těch pět miliard podělo,“ uvedl prezident Miloš Zeman v Hovorech z Lán.

V současnosti privatizaci OKD prošetřuje soud. Podle obžaloby stát tratil na transakci 5,7 mld. Kč. Za to hrozí znalci Rudolfu Douchovi trest odnětí svobody až na 10 let za křivou výpověď a falešný znalecký posudek a místopředsedům Fondu národního majetku (FNM) Pavlu Kutovi a Janu Škurkovi až 8 let za porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..