Miloš Zeman: ČNB se bojí o kompetence. Proto oslabila korunu

Miloš Zeman - prezident České republiky

Prezident Miloš Zeman vyjádřil názor, že Česká národní banka oslabila českou korunu z jiného důvodu než kvůli boji s deflací. Cíl měl být jiný: Oddálit vstup České republiky do eurozóny, kterým by ztratila velkou část svých kompetencí.

„Při vstupu do eurozóny by Česká národní banka ztratila velkou část svých kompetencí ve prospěch Evropské centrální banky,“ uvedl včera prezident Miloš Zeman. Nemůže prý vyloučit, že oslabení koruny provedla národní banka pro oddálení vstupu do eurozóny. Při současném kurzu by na vstupu do eurozóny prodělali zaměstnanci i důchodci.

„Když v listopadu loňského roku došlo k intervenci (ČNB), tak nám bylo slibováno, že intervence zajistí 30 tisíc pracovních příležitostí. Nevíme o žádné pracovní příležitosti, která vznikla z titulu zhoršení kurzu české koruny,“ podpořil prezidenta Josef Středula, předseda ČMKOS.

Podle Miloše Zemana deflace loni na podzim nehrozila. „Žádná deflace nehrozí. Inflační hladina se pohybuje v intervalu mezi jedním a dvěma procenty,“ vyjádřil svůj názor loni Miloš Zeman.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Miloš Zeman v ruské televizi: Na Ukrajině je občanská válka a sankce jsou nesmyslné | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..