Miliardáři Tomáš Chrenek a Marek Dospiva bojují o nemocnici

Nemocnice Kadaň
Zdroj: nemkadan.cz

Nemocnice v Kadani na Chomutovsku je v hledáčku dvou českých miliardářů. Tomáš Chrenek se svou skupinou Agel i Marek Dospiva s Pentou chtějí rozšířit své zdravotnické impérium.

„Jde o poměrně velkou nemocnici, která má zajímavou polohu, zejména pro hráče, kteří v regionu již nějaká zařízení mají. Těm se nabízí řada synergií od sdílení personálu, předávání pacientů až po rozdělení specializovaných oddělení mezi více blízkých zařízení,“ uvedl informovaný zdroj pro server iDNES.cz.

Společnost Agel Chrenkův zájem nekomentuje. „Společnost Agel se zajímá o všechny možné akvizice, které zapadají do naší dlouhodobé rozvojové strategie. Platí však, že o jednotlivých projektech informujeme až po jejich stvrzení,“ uvedla Radka Miloševská, tisková mluvčí Agel.

Obdobně se staví k souboji o nemocnici Penta„Pokud jde o zajímavější nemocnici, je jedno, zda se zeptáte Penty, nebo její konkurence. Určitě tam někdo jednal. Míst, která by byla v rozumném horizontu dosažitelná, je jako šafránu. Ke konkrétním spekulacím se však nevyjadřujeme,“ sdělil Ivo Mravinac, tiskový mluvčí Penta Investments.

Mezi zájemci je ale i třetí hráč. Společnost Nemos Group již vlastní nemocnici v Ostrově a chtěla by své podnikání rozšířit. „Ano, zájem o provozování nemocnice v Kadani máme. Díky znalostem a zkušenostem s provozováním nemocnic můžeme nabídnout kvalitní podmínky a být silným strategickým partnerem,“ potvrdil David Soukup, předseda představenstva a ředitel skupiny Nemos.

Prodej či pronájem nemocnice zatím brzdí politici. „Pronájem či prodej naší nemocnice není na pořadu dne,“ uvedl Jiří Kulhánek (ODS), starosta města Kadaň.

Nemocnice v Kadani hospodařila v roce 2014 se ziskem 5,6 mil. Kč při obratu 213 mil. Kč a zaměstnává 340 zaměstnanců.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..