Miliardář Pavol Krúpa věří O2. Drží 1,5 milionu akcií

O2
Zdroj: O2.cz

Pavol Krúpa prostřednictvím investiční společnosti Arca Capital na akciích O2 vydělal. Projektu ale stále věří a drží 1,5 milionu akcií. Původně nakoupil přibližně 3 miliony akcií. Zisk ze spekulace do telekomunikační firmy Petra Kellnera dosáhl na 200 až 400 mil. Kč.

„Rozdělení O2 na infrastrukturu a maloobchodní část bylo unikátní, ale logické rozhodnutí. Avšak velké fondy, které se zaměřují na stabilnější infrastrukturní byznys, začaly akcie nového maloobchodního O2 logicky vyprodávat, to cenu táhlo dolů. My jsme ale flexibilní a zaměřujeme se na rychlé příležitosti. A podle našich analýz byly ceny O2 hodně podhodnocené,“ uvedl Pavol Krúpa.

Pavol Krúpa drží 40% podíl v Arca Capital. Dalších 30 % má Peter Krištofovič, 20 % Rastislav Velič a 10 % Henrich Kiš. „Čistý zisk pouze společnosti Arca Capital Bohemia byl jen za tento půlrok sto milionů korun. A to jsme vyprodali pouze část akcií O2,” zhodnotil výsledky Pavol Krúpa a zdůraznil: „Nedá se říci, že by náš zisk ovlivňovalo jedině O2, máme celou řadu úspěšného byznysu, navíc projekt O2 není ještě ukončen.“

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..