Komerční bance vzrostl zisk na 10,6 mld. Kč. Dividendy ale sníží

Komerční banka
Zdroj: KB.cz

Komerční banka (KB) v prvním pololetí 2016 dosáhla čistého zisku 10,6 mld. Kč (+7,7 %). Po očištění o jednorázové položky ovšem zisk poklesl. Banka se také rozhodla snížit vyplácenou dividendu.

Zisk Komerční banky vzrostl zejména díky jednorázovým položkám, zejména prodeji podílu v kartové asociaci VISA za cca 1 mld. Kč a 80% podílu ve společnosti Cataps za 0,7 mld. Kč. Náklady bance stouply v důsledku růstu nákladů na riziko, které byly v roce 2015 extrémně nízké.

Čistý zisk banky sice stoupl, ovšem bez započtení jednorázových položek by poklesl o 8,9 %. I proto se banka rozhodla snížit vyplácenou dividendu na 55 % z čistého zisku.

„Posilujeme naši obchodní pozici tak, jak jsme si v tomto roce předsevzali, tedy zvyšováním tržního podílu v úvěrování, zaváděním inovativních a užitečných finančních nástrojů a služeb a zaměřením na dlouhodobou spokojenost našich klientů. Z pohledu finanční výkonnosti jednorázové příjmy sice zvýšily čistý zisk, ale i nadále pociťujeme tlak nízkých úrokových sazeb a utahující se regulace. Zvyšování produktivity a cílená optimalizace struktury Skupiny jsou v takovém prostředí dalšími způsoby, jak zachovat ziskovost,“ uvedl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Akcie Komerční banky (BAAKOMB) na pražské burze v úvodu obchodování klesly až o 1,98 % na 882,10 Kč/akcii.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..