Jeff Bezos sesadil Billa Gatese v žebříčku nejbohatších lidí světa

Jeff Bezos - druhý nejbohatší člověk
Autor: Steve Jurvetson
Zdroj: Wikipedia.org

Za uplynulý rok se 259 lidem podařilo probojovat do elitního klubu dolarových miliardářů. Celkem je v tomto klubu rekordních 2 208 lidí. Rostoucímu počtu miliardářů napomáhá skvělá kondice světové ekonomiky.

V první tisícovce nejbohatších lidí světa je 5 Čechů. Do první stovky se však probojoval jen Petr Kellner, jehož majetek je odhadován na více než 15 miliard dolarů.

Časopis Forbes zveřejnil žebříček nejbohatších lidí světa. Do čela se probojoval šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Hodnota jeho majetku byla odhadnuta na rekordních 112 miliard dolarů.  Z prvenství byl sesazen Bill Gates, který za Bezosem zaostal o propastných 22 miliard dolarů. Třetím nejbohatším mužem světa se stal investor Warren Buffett, jehož majetek je odhadován na 84 miliard dolarů.

Dle žebříčku Forbes je nejbohatším Čechem Petr Kellner, který obsadil 88 pozici s majetkem 15,5 miliardy dolarů. Premiér v demisi Andrej Babiš obsadil 456 pozici s odhadovanou výší majetku 4,6 miliardy dolarů. Na celém světě je rekordní počet 2 208 dolarových miliardářů.

Autor: Štěpán Křeček 13 článků
Autor je hlavní ekonom BH Securities.

1 trackback / pingback

  1. Nejbohatší v koronakrizi ještě zbohatli - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..