Jeff Bezos je 3. nejbohatší Američan a 5. nejbohatší člověk. Pomohl včerejší růst Amazonu o 10 %

Jeff Bezos - druhý nejbohatší člověk
Autor: Steve Jurvetson
Zdroj: Wikipedia.org

Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos si včera po uzavření hlavního obchodování na americké burze polepšil o 5 mld. USD. Akcie Amazonu (AMZN) vystřelily v poobchodních hodinách o 10 % výše a zakončily na 618 USD/akcii. To vystřelilo Jeffa Bezose na pozici 3. nejbohatšího muže Spojených států a 5. nejbohatšího člověka planety.

Jeff Bezos v poobchodním růstu akcií sesadil z bronzové příčky nejbohatších Američanů bratry Charlese a Davida Kocha se svým jměním 55 mld. USD podle žebříčku Bloomberg, na kterém stoupá úspěšně dlouhodobě. Za uplynulý rok se hodnota akcií Amazonu téměř zdvojnásobila, když přidaly meziročně 97,33 %, a za posledních 5 let připsaly na růstu 265,68 %. Akcie Amazonu přitom tvoří 95 % jmění Jeffa Bezose.

Majetek Jeffa Bezose v letošním roce vzrostl o 22 mld. USD (+77 %) a vynesl miliardáře na nejvíce vydělávajícího ze všech miliardářů světa. Druhým nejúspěšnějším miliardářem je Španěl Amancio Ortega, zakladatel dnes světově největší retailové oděvní firmy Inditex SA, jehož jmění vzrostlo o 15 mld. USD (+24 %). Na třetí příčce je nejbohatší Číňan Wang Jianlin, jehož majetek letos vzrostl o 11 mld. USD (+44 %).

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Jeff Bezos předehnal Carlose Slima. Je čtvrtým nejbohatším člověkem světa | TěžkýPrachy.cz
  2. Nejbohatším Číňanem je Wang Ťien-lin. Vlastní majetek za 32,1 mld. USD – TěžkýPrachy.cz
  3. Wang Wei uvedl na burzu „čínský FedEx“. S více než 27 mld. USD je třetí nejbohatší Číňan – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..