Jaroslav Strnad uzavřel obchod s Armádou ČR. Prodá jí stovky obrněných transportérů za 20 mld. Kč

Obrněný transportér Titus - Tatra
Zdroj: Tatra.cz

Automobilka Tatra miliardáře Jaroslava Strnada získala zakázku na vybavení Armády ČR obrněnými transportéry Titus. Do roku 2023 dodá přes 200 vozů za přibližně 20 mld. Kč v několika vlnách.

Obrněná vozidla Titus vyrábí Tatra společně s francouzskou společností Nexter. Původně Armáda měla odebrat jen 42 vozů, nyní svou zakázku navýšila.

„Generální štáb spočítal, že Titusů potřebuje stovky, a podle toho upravil původní požadavek. V první fázi nakoupíme 62 kusů včetně nákladů na jejich životní cyklus s tím, že chceme, aby smlouva obsahovala i pasáž o tom, že je to jen začátek vyzbrojovacího projektu. Ideálně bychom chtěli, aby první zakázka připravila půdu pro jednání o cenách vozidel kontrahovaných v příštích vlnách, a to opět se životním cyklem,“ uvedl Daniel Koštoval, náměstek pro vyzbrojování.

Tatra získala zakázku bez výběrového řízení. „Za situace, že jeden ze základních požadavků armády je podvozek Tatra a firma zároveň vyrábí celá vozidla, vylučuje zákon možnost vypsání tendru,“ zdůvodnil Daniel Koštoval.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Jaroslav Strnad dodá Armádě ČR obrněné transportéry Titus. Za 9,5 mld. Kč - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..