Jan Světlík porazil Davida Berana. Po 12 letech dostal akcie Vítkovice Holding

Vítkovice Holding
Zdroj: Vítkovice Holding

Jan Světlík po 12 letech dostal akcie Vítkovice Holding od svého bývalého spolupracovníka Davida Berana. David Beran na oplátku dostane původní kupní cenu akcií zvýšenou o úroky – celkem 92 mil. Kč.

„Je neuvěřitelné, že jsem se 12 let soudil a devět let se nemohl dostat zpět ke svým akciím. Musel jsem absolvovat 11 soudních sporů, stovku soudních stání a tisíce jednání s právníky. Přitom bylo od začátku jasné, že jsem v právu a akcie jsou moje,“ uvedl Jan Světlík.

Akcie Vítkovice Holding Jan Světlík nedostane zadarmo. „Dnes po více jak devíti letech od rozhodnutí rozhodčího soudu z roku 2008 byla uhrazena Janem Světlíkem dlužná částka ve výši 92 milionů Kč včetně úroků z prodlení za akcie Vítkovice Holding, a. s.,“ kontroval Miroslav Deneš, tiskový mluvčí Davida Berana.

David Beran se bude soudit dál. Cena zaplacená za akcie prý neodpovídá jejich hodnotě. Požaduje od Jana Světlíka 1,69 mld. Kč.

Původní váha sporných akcií činila 45 % holdingu. Po navýšení kapitálu se jejich podíl snížil na 11,25 %.

Jan Světlík sice akcie získal, bude se ale soudit dál. „Bude požadovat náhradu škody, kterou mu David Beran za roky tahanic o akcie způsobil,“ uvedla Eva Kijonková, tisková mluvčí Vítkovice Holding.

Zdroj: E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..