GE Money Bank se změní na MONETA Money Bank. Na burzu půjde za 68 až 85 Kč za akcii

MONETA Money Bank - logo
Zdroj: GE Money Bank

GE Money Bank zpřesnila vstup na burzu. Její nové jméno bude MONETA Money Bank. V rámci primární emise (IPO) bude vydáno 511 milionů akcií v ceně mezi 68 Kč a 85 Kč.

Tržní kapitalizace banky bude dosahovat dle výsledné ceny 34,748 mld. Kč až 43,435 mld. Kč. Akcie budou upsány insititucionálním investorům k 5. 5. 2016 nebo „poblíž tohoto dne“ a následující den začne podmíněné obchodování na pražské burze (BCPP).

Současný akcionář GE Capital International Holdings Limited nabídne v primárním úpisu pouze 51 % akcií, tedy 260,61 milionů kusů. Dalších 15 % akcií budou zájemci moci získat v případě nadlimitního úpisu formou uplatnění opce v 30denní lhůtě. Zbývající akcie společnost nepřevede na třetí osobu nejméně 180 dní.

„Jsme potěšeni, že po silné prvotní odezvě ze strany institucionálních investorů dnes můžeme zahájit plánované IPO. Jako další významný krok na naší cestě k tomu stát se nezávislou českou bankou dnes současně oznamujeme naši novou obchodní firmu a značku – MONETA Money Bank,“ uvedl Tomáš Spurný, generální ředitel GE Money Bank.

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

1 Trackback / Pingback

  1. Moneta Money Bank klesl zisk… a akcie přesto letí vzhůru – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..