Francie chce sjednotit firemní daně v Evropské unii

Francie - francouzská vlajka
Zdroj: sxc.hu

„Naši integraci musíme posílit stanovením určitého koridoru pro sazby daně z příjmu právnických osob, jinak nás to dotlačí k závodu ke dnu,“ uvedl Emmanuel Macron, francouzský ministr hospodářství, a dodal: „Jestliže firemní zdanění klesá pod 18 nebo pod 15 procent… je to nestoudný fiskální dumping.“

Sazby daně z příjmů právnických ososb pod 15 % má v Evropské unii Irsko, které ji drží na 12,5 %. V České republice se daň ustálila na úrovni 19 %. Francie patří mezi země s nejvyšší firemní daní na úrovni 33,33 %.

I další francouzské daně patří k nejvyšším v Evropské unii. Navíc dále vzrostly pod taktovkou současného prezidenta François Hollanda. Není proto divu, že se firmy i bohatí lidé stěhují z Francie prorostlé komunismem a že si politici stěžují na země s lepšími podmínkami k podnikání.

Kupříkladu Velká Británie již pochopila, jak udržet a přitáhnout firmy. George Osborne, britský ministr financí, v březnu oznámil snížení současné 20% sazby daně z příjmů právnických osob na 17 % do roku 2020. Ještě před deseti lety přitom byla 30%.

„Naši integraci musíme posílit stanovením určitého koridoru pro sazby daně z příjmu právnických osob, jinak nás to dotlačí k závodu ke dnu,“ navrhuje Emmanuel Macron.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..