Elon Musk přeskočil Warrena Buffeta. Pomohl mu páteční růst Tesly

Elon Musk - nejbohatší
Autor fotografie: Duncan Hull, Wikipedia.org

Akcie společnosti Tesla v pátek vyrostly o více než 10 % na 1 544,65 USD. Díky tomu vzrostl dle agentury Bloomberg majetek Elona Muska na 70,5 mld. USD a Elon Musk se stal bohatším než Warren Buffett.

Růst akcií společnosti Tesla nebyl jediný důvod, který pomohl Elonu Muskovi překonat věštce z Omahy. Warren Buffett minulý týden věnoval 2,9 mld. USD na dobročinnost, čímž hodnota jeho bohatství klesla na 69,2 mld. USD.

Páteční raketový růst Tesly vynesl Elona Muska na 7. příčku žebříčku světových miliardářů. Otázka ale zní, jak dlouho se mezi prvními Elon Musk udrží. Akcie společnosti Tesla v pondělí sice v první fázi obchodování ještě posílily až na 1 794,99 USD, ovšem pak přišlo vybírání zisků a korekce. Tesla uzavřela na 1 497,06 USD/akcii.

Akcie Tesly za poslední rok vzrostly o 490 % a společnost se stala největší světovou automobilkou podle tržní kapitalizace. Nikoli ale podle produkce či prodeje automobilů. Za růstem akcií tak stojí především technologičtí nadšenci, kteří mají k investiční racionalitě hodně daleko. A stejně vzdálená může být i aktuální cena akcií od dlouhodobě udržitelné hodnoty.

Vedle akcií Tesly tvoří významnou hodnotu majetku Elona Muska ještě společnost SpaceX, v níž drží majoritní podíl v hodnotě přibližně 15 mld. USD. Tato společnost na rozdíl od Tesly není obchodovaná na burze.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

1 trackback / pingback

  1. Elon Musk je nejbohatší na světě - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..