ČSSD ví, jak splatí dluh Zdeňku Altnerovi. Fio banka ale nesmí půjčit celých 337 mil. Kč

Bohuslav Sobotka - ČSSD
Zdroj: ČSSD.cz

Sociální demokracie musí splatit dluh 337 mil. Kč svému bývalému advokátu Zdeňku Altnerovi. Podle Nejvyššího soudu ho ale nemusí zaplatit na jednou. Úvěrování má dohodnuté s Fio bankou. Ta ale může podle regulace půjčit ČSSD jen 272 mil. Kč.

„Právní úprava limitů expozic je poměrně podrobná a rozsáhlá. Obecně lze však konstatovat, že instituce nesmí být vystavena expozici vůči klientovi nebo ekonomicky spjaté skupině klientů, jejíž hodnota přesahuje 25 procent jejího použitelného kapitálu,“ uvedl Marek Zeman, ředitel komunikace České národní banky (ČNB). Použitelného kapitálu má Fio banka 1,09 mld. Kč, a tak jednomu subjektu může půjčit nejvýše 272 mil. Kč.

Nejvyšší soud v dovolání dluh vůči Zdeňku Altnerovi nezpochybnil, pouze umožnil straně závazek hradit postupně. Tiskový mluvčí ČSSD Michal Kačírek přitom potvrdil, že úvěrování má Sociální demokracie dojednané pouze s Fio bankou. „Způsob financování byl schválen vedením strany a je řádně zajištěn. Vztah Sociální demokracie k Fio bance je založen na čistě komerčním základě. Za úvěr ručí ČSSD svým majetkem,“ uvedl Michal Kačírek.

Zdroj: Lidovky.cz

1 Trackback / Pingback

  1. Exekutor Lukáš Jícha obstavil Lidový dům a Lannův palác ČSSD. Kvůli nesplacenému dluhu 337 mil. Kč – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..