ČSSD neplatí dluhy. Zdeněk Altner podal návrh na exekuci

Bohuslav Sobotka - ČSSD
Zdroj: ČSSD.cz

Sociální demokracie neuhradila dluh ve výši 337 mil. Kč splatný na základě pravomocného rozsudku Městského soudu v Praze. Zdeněk Altner proto podal návrh na exekuci. Ten prodraží splácení minimálně o další 4 mil. Kč.

ČSSD ovšem stále věří, že uspěje v dovolání a dluh platit nebude muset. „ČSSD se nechá ohleduplně zexekuovat, exekutor pozdrží výplatu oprávněnému (nějakou dobu bude trvat rozvrh, budou se hledat právní vady, budou se odvolávat atd.). Mezitím rozhodne Nejvyšší soud a pohorší se, ze soud nižšího stupně nepřistoupil k tzv. moderaci a ‚cirkus‘ začne nanovo,“ popsal Lidovým novinám pravděpodoboný postup informovaný zdroj z justice.

Exekuci by měl ale provádět Lukáš Jícha, exekutor přerovského exekutorského úřadu, který je vyhlášený nevybíravými praktikami a efektivním výbrěrem dlužné částky. Náklady na exekuci odhadla Exekutorská komora ČR: „Vyjdeme-li z veřejných vyjádření aktérů této kauzy, tak se lze domnívat, že by došlo ke splnění vymáhané povinnosti v třicetidenní lhůtě od doručení výzvy exekutora. V takovém případě by náklady exekuce činily cca 3 330 000 korun a k tomu odpovídající DPH ve výši cca 700 000 korun.“ 

Pokud by ČSSD ani ve 30denní lhůtě dluh neuhradila, vzrostly by náklady exekuce přibližně na dvojnásobek. K nim je nutno ještě připočíst náklady na advokáta Václava Veselého, který Zdeňka Altnera zastupuje.

Zdroj: Lidovky.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..