ČSSD má oddechový čas. Dědické řízení blokuje vymáhání dluhu 337 mil. Kč

Bohuslav Sobotka - ČSSD
Zdroj: ČSSD.cz

Sociální demokracie (ČSSD) dluží 337 mil. Kč. Jedná se o dluh zesnulému advokátu Zdeňku Altnerovi za vysouzení Lidového domu. Nyní ale nemůže dluh nikdo vymáhat. Neproběhlo ještě dědické řízení.

Dědické řízení se navíc může protáhnout na několik let. V případě, že by bylo možné s dluhem nakládat, mohl by být i prodán a ČSSD by se mohla dostat do svízelné pozice. Notářka Romana Ferešová musí nejprve stanovit okruh dědiců a rozsah majetku. Teprve poté bude možné dluh prodat – i před ukončením dědického řízení. Ovšem i se všemi závazky a dalšími pohledávkami z dědictví.

Dluh 337 mil. Kč ovšem není jediným břemenem Sociální demokracie. Deficitní hospodaření neprosazuje pouze na úrovni státu, ale i uvnitř své strany. Na Lidovém domě tak vázne zástava za dluh 200 mil. Kč.

„ČSSD zatím finanční problémy nemá. Kauza Altner nás zatím nijak nelikviduje,“ prohlásil Milan Chovanec, 1. místopředseda ČSSD. Náklady na provoz strany dosahují 150 mil. Kč ročně. V letošním volebním roce chce navíc výdaje zvýšit o dalších 90 mil. Kč.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..