Čínský trumf v obchodní válce padá. USA se zbaví surovinové závislosti

USA Rear Earth - technologické kovy
Zdroj: USA Rear Earth

Technologické kovy a jejich nabídku ovládá z 85 % Čína. Drží tak trumf proti Spojeným státům v obchodní válce vyhlášené Donaldem Trumpem. O ten by ale nyní mohla přijít.

Čína v nedávné době oznámila možnost zvýšení vývozních cel do Spojených států na technologické kovy. Tím by americké společnosti dostaly další ránu z obchodní války. Technologické kovy jsou nezbytné pro výrobu moderních technologií od smartphonů po elektromobily a využívají se i ve vojenském průmyslu.

Nyní se ale zdá být hrozba odvrácena. Obří ložisko technologických kovů se nachází v oblasti Round Top v texaských horách a těžba by mohla být zahájena do 30 měsíců. Zásoby surovin by přitom měly být dostatečné na příštích 100 let.

„Naleziště Round Top může dodat suroviny nejen pro americkou armádu, ale i pro výrobce elektrických vozidel nebo obnovitelných zdrojů energie,“ uvedl Pini Althaus, generální ředitel těžařské společnosti USA Rear Earth, která spolu s Texas Mineral Resources vytvoří společný podnik pro texaskou těžbu.

Zdroj: E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..