Chce zaplatit 100 mil. Kč. Za studii, kterou již má

Dálnice v noci

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) chce nechat připravit novou studii na nový mýtný systém. Dvě obdobné studie ale přitom již má k dispozici.

„Prioritou hnutí ANO bylo hledání úspor v rozpočtu České republiky. Ale když jsou na ministerstvu k pokračování mýtného systému už dvě studie a teď se dělá za 100 milionů třetí, tak to skoro vypadá, že to jsou vyhozené peníze,“ uvedl poslanec Jan Birke, tiskový mluvčí ČSSD pro resort dopravy.

„U mýtného systému už není co zkoumat. Ministerstvo už všechny informace má, ta zakázka je úplně zbytečná a stejně zbytečně jsou vyhozené peníze za ni,“ kritizoval ještě ostřeji vypsanou zakázku Zbyněk Stanjura (ODS), bývalý ministr dopravy.

„Jestli si někdo nechal udělat studie, jak má vypadat mýto, a zaplatil za to peníze, tak se musíte zeptat jeho a nemůžete to spojovat s mou érou. Já jdu cestou, že chci vybrat projektového manažera, který spolu se státem bude dohlížet na transparentnost výběrového řízení, definuje, co stát chce a jaký bude způsob zpoplatnění dopravní infrastruktury za 10 let,“ zdůvodnil vypsání zakázky Antonín Prachař.

Zdroj: iHNed.cz

 

1 trackback / pingback

  1. Výběr provozovatele mýtného systému? Stát nabízí 100 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..