Čeští miliardáři Daniel Křetínský a Marek Dospiva chtějí svá média

Noviny
Zdroj: sxc.hu

Daniel Křetínský a Marek Dospiva jednají o koupi svých vlastních médií. Daniel Křetínský chce koupit vydavatelství Mladá fronta od Františka Savova a Marek Dospiva jedná o koupi vydavatelství Vltava-Labe-Press s Axelem Diekmannem.

Daniel Křetínský jako spolumajitel a šéf Energetického průmyslového holdingu již jedno vydavatelství vlastní. Czech News Centrum má ve své režii např. tituly Blesk a Reflex, k nim chce ale získat další, mezi nimiž je např. Euro či E15. Za Mladou frontu by měl zaplatit přibližně 800 mil. Kč. František Savov je ale v současnosti podezřelý z daňových úniků a stíhaný jako uprchlý.

Marek Dospiva je spolumajitelem investiční skupiny Penta. Ke svému byznysu chce připojit vydavatelství Vltava-Labe-Press, do jehož portfolia patří největší regionální noviny Deník. Koupit by ho měl od posledního německého vlastníka českých médií Axela Diekmanna, čímž by i poslední velké české média skončila v rukou českých miliardářů. Cena transakce by se měla pohybovat kolem 1,2 mld. Kč.

Penta již média nakupovala. Na Slovensku od loňského léta vlastní např. deník SME a týdeník Trend. Do českých mediálních vod zabrousí ale poprvé.

Dalšími významnými vlastníky českých médií jsou Andrej Babiš (Mafra), Zdeněk Bakala (Economia) a Ivo Lukačovič a Zdeněk Porybný (Seznam.cz, Borgis).

Zdroj: iHNed.cz

4 Trackbacks / Pingbacks

  1. Financial Times prodáno. Japonská společnost Nikkei za noviny zaplatí 844 mil. GBP | TěžkýPrachy.cz
  2. Petr Kellner a Daniel Křetínský chtějí koupit Unipetrol. Nabízejí 30 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz
  3. Daniel Křetínský investuje na železnici. Koupil 65 % společnosti LokoTrain | TěžkýPrachy.cz
  4. Marek Dospiva si kupuje vlastní noviny. Všechen tisk je tak v rukou českých miliardářů | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..